Köy Hakkında

Çatkara, İskilip
Çatkara, Çorum ilinin İskilip ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi 
Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür 
Köyümüzün kültürü müslüman Türk kültürünün tüm özelliklerini taşımaktadır. Yemek lerimiz ise keşkek, düğünlerde iskilip dolması ve un helvası dır. Köyümüzün üzümü ve bağ yaprağı meşhurdur. iskilip de çatkara bağ yaprağı ve üzümü özellikle tercih edilir.

Coğrafya 
Çorum iline 61 km, İskilip ilçesine 29 km uzaklıktadır.

İklim 
Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus 

Ekonomi 

Köyümüzün ekonomisi hayvancılık ve azda olsa tarım dır. Bunun dışında köy dışında mevsimlik işler yapılarak köy halkı hayatını sürdürmektedir

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için [Köy muhtarlIĞI) seçimi yapılmaktadır. Son yapılan 29 mart 2009 seçimlerindede muhtarlık seçimini Adil BOZKURT kazanmıştır. Muhtarımız Adil BOZKURTA görevinde başarılar diler.Hizmetlerinin devam etmesini temenni ederiz.

ADİL BOZKURT
Çatkara Köyü Muhtarı

Muhtarlık Erişim Bilgileri
E-Posta:   Kayıtlı Değil!
Telefon:   0(364)5382034
Cep:  0(535)4546494

Altyapı bilgileri
Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır. Kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. sağlık evimiz var haftada bir gün doktor köyümüze gelip hastaları muayene etmektedir. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*